Přínosy masáží

Masáž podporuje:

Citovou vazbu

Dotyk podporuje vytváření citové vazby, pocitu sounáležitosti mezi dítětem na jedné straně a matkou a otcem na druhé straně. Navozuje pocit bezpečí, lásky a úcty. Masáž napomáhá vzájemnému poznávání od prvních momentů života.

Imunitní systém

Láskyplný dotek ruší začarovaný kruh úzkosti a bolesti. Endorfiny vylučované při masáži posilují imunitní systém, navozují pocit dobré nálady. Zlepšuje se trávení, krevní oběh, dýchání a zvyšuje se odolnost proti nemocem

Lepší spánkový rytmus

Během masáže se v těle uvolňuje oxytocin, hormon štěstí. Napomáhá snížit stres a tím podporuje zlepšení kvality spánku.

Rozvoj koordinace a motoriky

Masáž napomáhá procesu uvědomování vlastního těla. Stimuluje svalstvo, rozvíjí koordinaci a motoriku a posiluje správné držení těla.

Uvolnění a relaxaci

Masáž snižuje hladinu stresového hormonu a tím napomáhá zbavení se napětí. Oxytocin spolu s endorfiny, které se při masáži uvolňují, napomáhají zlepšit náladu. Uvolnění může napomoci se zácpou, kolikou, zahleněním, svalovým napětí, rostoucí bolestí…

Snižování poporodní deprese a traumat

Potěšení a radost z možnosti doteku rozvíjí komunikaci, důvěru a něhu a výrazně bojuje se stavy úzkosti po porodu. Schopnost komunikace a porozumění potřebám děťátka výrazně ovlivňuje rodičovskou sebedůvěru a zlepšuje rodičovské dovednosti.