Jak jednotlivé lekce probíhají?

Tok lekcí určují především děti. Pokud jsou na začátku spokojené a klidné, přejdeme rovnou k masážím. Jindy zase začínáme teorií, pokud maminkám miminka spí nebo je zrovna krmí. Osnova ale zůstává stejná:

Úvod a představení

Na začátku první lekce se představíme a pozvolně přejdeme ke krátké relaxaci. Začátek další lekce bývá ve stejném duchu, řekneme si, co je u nás nového, a poté se věnujeme PRAXI masáži miminek.

Praxe - masáž miminek

Následuje svlečení miminek a masáž jejich nožiček, protože tuto část miminka většinou nejvíce milují a nechrání si ji tolik, jako střed těla (spící miminka neprobouzíte a učíte se masírovat místo nich na panenkách, pokud ale většina miminek spí, necháváme tuto praktickou část nakonec). Postupně se učíme masírovat další část tělíčka: bříško, ruce, hrudník, obličej a záda. Na začátku opakujeme již naučené tahy z minula.

Pauza a občerstvení

Teorie masáže

Po krátké pauze následuje teorie, kde se např. dozvíte, jaký správný olejíček na masáž vybrat, jaké je vhodné místo a čas na masáž doma, jaké jsou výhody kojenecké masáže, co je to kolika a jak lze od ní ulevit a o možnostech přizpůsobení masáže pro starší děti.

Diskuze

Na konci lekce diskutujeme o aktuálních tématech, které vás zajímají, jako je kojení, uspávání, pláč, apod.