Co můžete očekávat:

Kurz je určený pro rodiče a jejich miminka od narození do 8 měsíců

Tuto hranici doporučuji, protože miminka začínají být v tomto období velmi aktivní a zvídavá. Proto bývá velmi těžké je na kurzu uhlídat a rodiče pak většinou celou dobu kurzu jen úzkostně dohlíží na to, aby jejich dítko „nevyrušovalo“ jiná miminka nebo jejich rodiče. U některých miminek toto zvídavé období začíná i dříve, ale vždy to nechávám na rodičích, jestli se i přes to dokáží přenést a na kurz docházet.

Masírovat můžete vaše dítko samozřejmě i později, ale dá to víc úsilí najít ten správný čas. Děti přicházejí do období objevování a nevydrží moc v klidu, bude to chtít důvtipnou strategii, kterou si na kurzu také řekneme. A hlavně – jak masáž přizpůsobit starším dětem.

Vítáni jsou i tatínkové dětí

Tatínci na kurzech často ztratí obavy, že miminku při manipulaci nějak ublíží a získají potřebnou sebedůvěru. Naučí se také miminku mnohem více rozumět a poradit si s ním, když bude plakat i bez prsu!  Společný čas si tak budou mnohem více užívat, ne jen úzkostně čekat, kdy se maminka objeví.

Během 2 lekcí vás naučím celotělovou masáž miminka

Masážní tahy předvádím na své panence a snažím se, aby všichni pochopili význam jednotlivých tahů. Naučíte se, jak pomoci miminku při bolestí bříška, kolice nebo jak mu pomoci uvolnit se a tím mu umožníte kvalitnější spánek.

Kurz probíhá v poklidné atmosféře, maximálně se přizpůsobuje potřebám miminek

Děti se můžou chovat jako děti, tzn. můžou plakat, čůrat, kakat, hrát si… Jakmile uznáte za vhodné, můžete masáž kdykoliv přerušit a věnovat se aktuálním potřebám miminka (utišení pláče, kojení, přebalování apod.)

Vůbec nevadí, když pro miminko není správný čas na masáž- někdy je přetažené nebo potřebuje nakojit, pochovat, utěšit.. Proto mám pro vás k dispozici panenky a tahy rodičům opakuji i po přestávce s malým občerstvením. Na pozadí většinou hraje klidná relaxační hudba.

Nikdy nemasírujeme plačící a spící miminka

Masáž je totiž způsob komunikace a potřebujeme zpětnou vazbu. Proto respektujeme signály miminka a snažíme se mu ve všech potřebách vycházet vstříc. Nevadí, když vám miminko po cestě na lekci usne, spánek je důležitý. Proto dostanete náhradní panenku na naučení tahů, zatímco může miminko klidně spát.

Manuál tahů

Každý rodič dostane v rámci kurzu manuál všech tahů s krásnými popisnými obrázky. Takže se nemusíte bát, že byste na něco doma zapomněli.

Dotazy během lekcí

Kdykoliv se můžete zeptat na to, co vás zajímá. Neexistují hloupé otázky, ráda vám na vše ohledně masáží miminek odpovím. V případě, že byste chtěli znát zkušenosti jiných rodičů, váš dotaz můžete vnést do diskuze na konci každé lekce.

Proč se raději neučit masáže miminek doma z internetu

Na internetu jsou dnes spousty informací zdarma, které se týkají masáží miminek. Nikdo vám ale za jejich správnost neručí.

Proč byste si měli radši zvolit služby profesionálního instruktora? Protože má bohatou praxi, mnohé zkušenosti ve svém oboru a čerpá ze spolehlivého zdroje informací. Dále zodpovídá za to, co vás naučí, poradí vám na míru a případně vás opraví.

A na kurzu je tolik důležité i sdílení s ostatními maminkami.

Co se naučíte na kurzu můžete aplikovat celý život

Masírovat miminko pak můžete kdekoliv a kdykoliv, s menším přizpůsobením i v pozdějším věku. Nabyté zkušenosti z kurzu můžete poté využít i na vašich dalších dětech.

Naše mezinárodní ukolébavka, kterou učíme na kurzech

„AMI TOMAKE BALO BASHI BABY“
(překlad z bengálštiny: miluji tě, mé krásné děťátko)